Słowacja – Orawa: zamek, jezioro, wyspa

Orawa: zamek-jezioro-wyspa

Jednodniowa wycieczka na Słowację do regionu Orawa z licznymi zabytkami architektury ludowej oraz miejscem rekreacji nad wodą tj. Zapora Orawa. Najcenniejszy zabytek architektoniczny to Zamek Orawski wzniesiony na skale nad rzeką Orawą. Rejs widokowy statkiem po jeziorze z postojem na wyspie.

Zamek Orawski wybudowany pierwotnie w stylu romańskim i gotyckim przebudowany później na renesansowy i neogotycki, wybudowany na sposób orlego gniazda na skale nad rzeką Orawą .

Rejs statkiem – Jezioro Orawskie zaporowe, tzw. „Morze Orawskie” powstało w wyniku wybudowania sztucznej zapory na rzece Orawie. Zaporę zbudowano ze względu na często powtarzające się w tej części kraju powodzie. Akwen ten sięga aż do granicy polsko – słowackiej. Na środku jeziora znajduje się Wyspa Sztuki. Wyspa Sztuki znajduje się na jeziorze orawskim, na która płyniemy statkiem. Wznosi się tu XVIII-wieczny kościół, w którym prezentowana jest ekspozycja słowackiej rzeźby ludowej i malarstwa ludowego, na zewnątrz wystawione są dzieła sztuki wykonane z kamienia.

Kup online!

Opis

Czas wycieczki/kiedy:

08:00 – 17:00 /    wtorek

Program wycieczki:

  • Przejazd z Zakopanego na Słowację
  • Zamek Orawski wzniesiony na skale nad rzeką Orawą wybudowany na sposób orlego gniazda
  • Przejazd do Słanickiej Osady
  • Rejs statkiem po jeziorze orawskim zwanym morzem orawskim, postój na wyspie sztuki na której znajduje się   XVIII wieczny kościół  jak również liczne ekspozycje rzeźby i malarstwa ludowego, czas wolny
  • Powrót do Zakopanego

Cena:

65zł / dorośli,   60zł /  dzieci, młodzież

Cena zawiera:

transport, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę przewodnika

Dodatkowo płatne:

rejs statkiem  6/4/2 € ,  zamek  7/4 €

uwagi:

każdy uczestnik  wycieczki ( bez względu na wiek ) musi posiadać aktualny dowód osobisty lub paszport

wycieczka organizowana jest przy frekwencji min. 16 osób

odwołanie wycieczki z powodu braku odpowiedniej ilości osób może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed datą uczestnictwa do godz. 20:00

kolejność zwiedzania może ulec zmianie

organizator nie odpowiada za zmianę cen biletów wstępu w trakcie sezonu